Raspucana Roma razbila Karpi

Karpi je platio ceh loših rezultata Rome u posljednja dva kola italijanske Serije A, pa je u šestom kolu doživio pravu katastrofu na rimskom Olimpiku - 5:1 (3:1).

Seriju golova u Rimu pokrenuo je Kostas Manolas u 24. minutu, koji je Rimljane doveo u vođstvo u 24. minutu, dok je četiri minuta kasnije svaku dilemu razriješio Miralem Pjanić iz slobodnog udarca.

Goste u život nije uspio da vrati ni pogodak bivšeg igrača Rome, Marka Borijela, koji je u 34. minutu smanjio rezultat na 3:1, ali je nada novopečengog prvoligaša Italije trajala sve do 51. minuta kada je Mohamed Salah postigao svoj treći prvenstveni pogodak na trećoj vezanoj utakmici za Vučicu, dok je konačnih 5:1 postavio Lukas Dinj u 68. minutu.

Roma već u utorak gostuje BATE-u u Ligi šampiona, dok u neđelju ide na noge Palermu. Karpi će prvu pobjedu potražiti protiv Torina u Modeni.