Liga 1: Ibra vodio PSŽ do pobjede

Pari Sen Žermen ostaće lider francuskog šampionata i nakon 8. kola. Sveci su poslije 0:1 na poluvremenu protiv Nanta u nastavku demolirali domaćina i došli do još jedne ubjedljive pobjede, šeste u sezoni!

Prva zvijezda PSŽ-a Zlatan Ibrahimović bio je u centru pažnje jer je večeras mogao da stigne i prestigne Pedra Pauletu, najboljeg strijelca u istoriji Svetaca. Portugalac je postigao 109 golova u dresu kluba sa Parka prinčeva, Ibra je do ovog susreta bio na kopti 107. On je u 48. minutu meča izjednačio rezultat i prišao Pauleti na samo gol zaostatka, ali do kraja su preokret gostiju režirali njegovi saigrači iz navale.

Jako lep gol postigao je Edinson Kavani u 73. minutu za potpuni preokret, poslije centaršuta Di Marije, da bi ovoljetošnje najskuplje pojačanje PSŽ-a sedam minuta kasnije na maestralno dodavanje Pastorea, uz piruetu poslije loba, riješio sve dileme oko pobjednika.