Liga 1: Incidenti i prekid na Velodromu

Privremeni, oko 20 minuta dug prekid derbija između Olimpik Marseja i Olimpik Liona obilježio je šesto kolo francuske Lige jedan. Navijači su na Velodromu bacali razne predmete na teren, uključujući staklene flaše i baklje, a sudija Rudi Buket riješio je da pošalje igrače u svlačionicu.

U trenutku prekida Lion je vodio 1:0 golom Lakazeta iz penala u 44. minutu, ali je po povratku na teren Rekik izjednačio poslije 68 minuta igre. Rezultatom 1:1 utakmica je okončana, a bodom svakako može da bude zadovoljniji domaćin.

U prvom meču dana Bordo je u 89. minutu golom Krivelija izborio bod u meču sa Tuluzom, a prethodno je Regatin u 23. minutu doveo goste u vođstvo. Lorijen je vodio 2:0 protiv Monaka u Kneževini, domaćin je izjednačio na 2:2, ali pobjedu gostima donio je Mukandjo u 59. minutu.

Sent Etjen je potvrdio da je u odličnoj formi, pošto je došao do četvrte uzastopne pobjede – ovoga puta pao je Nant rezultatom 2:0, a golove su postigli Bamba i Slovenac Berić.