PL: Marsijal donio trijumf Junajtedu, Liverpul opet razočarao

Fudbaleri Mančester Junajteda pobijedili su Sautempton sa 3:2, dok su Liverpul i Norič remizirali 1:1 u šestom meču Premijer lige.

Domaćin je odlično počeo i iskoristio loš ulazak u utakmicu Junajteda, pa je u 13. minutu i došao do vođstva golom Gracijana Pelea. No, koliko je nadmoćniji od odbrane rivala Marsijal je prvi put pokazao u 34. minutu, kada je na fantastičan način u šesnaestercu prevario Van Dajka i poslao loptu u mrežu domaćina.

Na krilima te majstorije mladi francuski napadač nastavio je i na početku drugog poluvremena, tačnije u 50. minutu kada je kaznio veliku grešku Jošide, izašao pred Stekelnburga i rutinski matirao holandskog čuvara mreže. U 68. minutu Junajted je postigao treći pogodak. Mata je odlično sačekao odbijenu loptu nakon udarca Depaja i zatresao mrežu Sautemptona. Na kraju, Gracijano Pele je u 86. minutu postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici, nakon čega se ušlo u potpunu dramu, đe je Mančester junajted jedva sačuvao pobjedu.