Crna hronika

TQ Plaza i Jaz: Đorđe Pavlović prije mjesec ponudio jemstvo od 127.800 eura

Srpski državljanin Đorđe Pavlović iz Pribojske Banje, jedan od uhapšenih službenika budvanske opštine zbog zloupotrebe položaja u slučajevima ,,TQ Plaza i Jaz“ ponudio je jemstvo od 127.800 eura kako bi se u daljem postupku branio sa slobode.
TQ Plaza i Jaz: Đorđe Pavlović prije mjesec ponudio jemstvo od 127.800 eura
Portal AnalitikaIzvor

. - Ni nakon mjesec dana od kako je predlog dostavljen podgoričkom Višem sudu nema povratne informacije da li je ponuđeno jemstvo razmatrano - kazala je za Pobjedu Pavlovićeva advokatica Snežana Jović. Jemac Pavlović, koji je bio član komisije za procjenu vrijednosti izvedenih radova koncertnog platoa na Jazu, nakon hapšenja 13. avgusta zadržan je u pritvoru zbog opasnosti od bjekstva, jer je strani državljanin. Njemu je 11. septembra pritvor produžen još dva mjeseca. Kao jemac u konkretnom slučaju pojavljuje se budvanska kompanija ,,Geomont“, čiji je upravo Pavlović osnivač i vlasnik.

Predlog za određivanje jemstva Višem sudu predat je 18. avgusta, samo nekoliko dana pošto se Pavlović našao iza brave. Na interesovanje Pavlovićeve odbrane zašto se u konkretnom slučaju ne odlučuje, jedno od obrazloženja bilo je da nije propisano u kom roku se mora donijeti odluka. Iz tog razloga advokatica Jović je predsjedniku Višeg suda u Podgorici Borisu Saviću prije nekoliko dana podnijela zahtjev za ubrzanje postupka. Navodeći da se u konkretnom slučaju neopravdano odugovlači sa donošenjem odluke, advokatica Jović je predsjednika Višeg suda podsjetila da se radi o pritvorskom predmetu u kome se zahtijeva hitno postupanje:  Ignorisanjem podnijetog predloga o određivanju jemstva, gotovo 30 dana od dana kada je predat sudiji za istragu Višeg suda, prekršena su osnovna ljudska prava mog branjenika.

Takođe, prekršene su i odredbe ZKP-a koje se odnose na obezbjeđenje prisustva osumnjičenog u daljem toku postupka, a posebno odredbi kojima je regulisan institut jemstva – navodi se u zahtjevu koji je podnijela advokatica Jović. Optužbe i hapšenja Osim Pavlovića u pritvoru su bivši predsjednik opštine Budva Lazar Rađenović, nekadašnji potpredsjednik Dragan Marović, savjetnik premijera Aleksandar Tičić, direktor budvanskog Vodovoda i nekadašnji potpredsjednik opštine Milenko Medigović, opštinski službenici Novak Klisić i izvršni direktor ,,Gugi komerca“ Dragoljub Milovanović.

Od trinaest budvanskih funkcionera koji su uhapšeni 13. avgusta, nakon saslušanja kod specijalnog tužioca na slobodu su pušteni menadžerka opštine Budva Milena Marović-Bogdanović, kćerka funkcionera DPS-a Svetozara Marovića, i njene koleginice, glavna administratorka Snežana Šćepanović i službenice Dragica Popović, Danijela Marotić i Milojka Kovačević. Na slobodi se našao i Goran Bojanić kojem je izrečena mjera nadzora. Nekadašnji gradonačelnik Rajko Kuljača je dobio status svjedoka saradnika i on je pušten na slobodu. Među osumnjičenima je i opštinski službenik Miodrag Samardžić, koji nije bio u dometu policije već u inostranstvu. Specijalno tužilaštvo Kuljaču i ostale tereti da su svi u kriminalnoj organizaciji imali uloge i zadatke, a da je organizacijom rukovodio za sada nepoznati organizator ove grupe. U ,,slučaju Jaz“ sumnjiče se da su grad oštetili za 2.100.000 eura u korist ,,Gugi komerca“, a u ,,slučaju TQ Plaza“ za skoro osam miliona eura, tako što su se odrekli ugovorenog poslovnog prostora u ovom objektu u korist ,,Trejd junika“, a zauzvrat uzeli parking prostor znatno niže vrijednosti.

Portal Analitika