Džudistima cetinjskog Crnogorca treće mjesto na "Kupu Mostara"

Takmičari Džudo kluba "Crnogorac" sa Cetinja ostvarili su danas izuzetne rezultate na Međunarodnom džudo turniru "Kup Mostara 2015" u Mostaru.

Džudisti cetinjskog Crnogorca su u ekipnom plasmanu zauzeli treće mjesto, dok im je pripala titula najbolje ekipe za mlađe poletarce i poletarke.

Naime, mlađi poletarac do 27 kilograma Lipovina Filip je proglašen za najboljeg mlađeg poletarca, dok je Špadijer Una, koja se takmičila u kategoriji poletarki do 32 kilograma, na kraju turnira proglašena najboljom poletarkom na ovom takmičenju.

Prva mjesta  i zlatne medalje su još osvojili Krivokapić Milan u kategoriji mlađi pioniri do 42 kilograma, Leković Milica u konkurenciji mlađih pionirki do 44 kilograma.

Kod starijih pionirki do  44 kilograma zlatna je bila Popović Anđela.

Kadetkinja Anja Pejović u konkurenciji do 63 kilograma je zauzela pobjedničko postolje osvojivši zlatnu medalju.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su kod mlađih pletaraca Vušurović Vuk (do 34kg), Perišić Luka (38kg) dok je kod mlađih poletarki druga bila Turčinović Anđela (+36kg).

Kadetu Kaluđerović Novaku u konkurenciji do 66 kilograma pripala je srebrna medalja i drugo mjesto.

Treće mjesto  kod mlađih poletaraca zauzeli su Đurić Luka (30kg), Vujović Željko (34 kg), Kapičić Matija (38 kg) dok je kod mlađih poletarki treće mjesto pripalo Stamenković Anđeli  u kategoriji do 28 kg.

Kada su u pitanju poletaraci treće mjesto pripalo je  Vušurović Danilu (30kg) kao i poletarki Đurović Hajdani (40kg).

Bronzanom medaljom se okitila i kadetkinja Milošević Ana,  čija je konkurencija bila do 57 kilograma.

Džudo turnir u Mostaru okupio je 515  takmičara iz 35 klubova iz Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.