BL: Preokret i pobjeda Majnca

Ekipa Majca stigla je na otvaranju petog kola Bundeslige do treće pobjede, pošto je poslije preokreta savladala Hofenhajm – 3:1 (1:1).

Hofenhajm je poveo poslije kontre, kada je Polanski divno uposlio Šmita, a ovaj lako poslao loptu u mrežu domaćih. Međutim, samo pet minuta kasnije, Klemens je odložio loptu do 23-godišnjeg veziste malija, a ovaj poslije driblinga lijepo pogodio bliži ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Njemac najavio pobjedu i het-trik u 61. minutu, a ovoga je puta, takođe poslije driblinga, fenomenalno poslao loptu u gornji desni ugao, sa kontra roglja šesnesterca.

Nastavio je Majnc da napada u talasima, a Mali je sedam minuta poslije drugog postigao i treći pogodak. Visokim presingom su oduzeli loptu rivalima, lijepo kombinovali po lijevom krilu, a junak večeri iz drugog pokušaja uspio da pogodi mrežu i potvrdi pobjedu.