Mnogi su kritikovali njegove kriterijume, budući da su studije pokazale da sama nezaposlenost utiče na sreću (odnosno, nesreću) mnogo više od inflacije.
Ipak, svima je jasno da je kombinacija nezaposlenosti i inflacije svakako najgora moguća.
Na osnovu Okunovih kriterijuma, Biznis insajder je napravio listu 18 najbijednijih zemalja na osnovu podataka CIA iz 2014. godine.
Srbija zauzela deveto mjesto zbog indeksa bijede 27,8, inflacije od 1,7 odsto i stope nezaposlenosti 26,1 odsto.
“Srbija se suočava sa brojnim dugoročnim ekonomskim izazovima, uključujući potrebu za otvaranjem radnih mjesta, većim izdacima vlade (na plate, penzije i zdravstvo), rast javnog i privatnog stranog duga i privlačenje direktnih investicija”, piše Biznis insajder.
Od zemalja u regionu, osmo mjesto na ovoj listi je zauzela Makedonija, a Hrvatska 16.
Predstavljamo vam punu listu:
Tunis
Jamajka
Hrvatska
Ukrajina
Mongolija
Egipat
Španija
Grčka
Iran
Srbija
Makedonija
Južnoafrička Republika
Lesoto
Jemen
Argentina
Džibuti
Sirija
Venecuela
Komentari (3)
SRAM vas bilo. Pod hitno nas da stavite. Slusate li bre vi nasu opoziciju I dezurne narikace sa portala I iz kafana?
U pravu si, ja mislim da zapad polako gubi utakmicu sa Crnom Gorom, makar što se standarda i ekonomske efikasnosti tiče. Tako kaže Milo, a on bogomi istinu zbori ka sve ove 130 godina koliko je na vlasti - pa kome mili kome mrzno. Ove budale po svijetu mijenjaju vlast svake 4-5 godina, neki i ranije. To ti je kad ne umiju izabrat prave ka mi-pogodili od prve. Što onda da ih mijenjamo. Kad ne možemo naći bolje i opet - HAHAHAHAHAHAHAAAA. Još samo kad bi ste me podsjetili otvaranja i jedne nove fabrike u Crnoj Gori u yadnjih 15 godina, ali samo jedne - ima li ovakvog primjera idje pod kapom nebeskom.
SAD i CIA govore o i prave analize o slobodi i bezbijednosti, HAHAHAA. Ko o čemu - ona o poštenju.