Nakon jutarnjeg poziva, Drobac je u Višem državnom tužilaštvu saslušavana skoro sat i pred tužiteljkom Mirom Samardžić dala je iskaz koji je audio-vizuelno zabilježen.
Sonja Drobac potvrdila je za Pobjedu da je saslušana, ali nije mogla da saopšti kojim povodom, niti detalje iskaza. Iz Tužilaštva ovim povodom nije izdato saopštenje, pa su ostali nepoznati razlozi koji su glavnog specijalnog tužioca motivisali za iznenadno saslušanje urednice TV Prva.
Za razliku od izvještavanja pojedinih crnogorskih medija koji su imali snimke privođenja budvanskih funkcionera ili su kasnije objavljivali navode iskaza svjedoka saradnika Rajka Kuljače, u izvještajima Televizije Prva nije bilo informacija koje bi se mogle smatrati kršenjem tajnosti istrage. Stoga je nejasno da li je Drobac pozvana da da iskaz ,,u svojstvu građanina“ ili kao mogući svjedok u istrazi?
Glavni specijalni tužilac u borbi protiv organizovanog kriminala Milivoje Katnić više od dvadeset dana pokušava da otkrije ko je osoba koja je, prosljeđujući privilegovanu informaciju, ugrozila tajnu operaciju u Budvi.
Istragu o curenju tajnih informacija pojedinim medijima, čiji su novinari i fotoreporteri prije policije bili ispred kuća i stanova uhapšenih budvanskih funkcionera, Katnić je otvorio još 17. avgusta. Iako naizgled istraga tapka u mjestu, tokom posljednje tri sedmice saslušano je više osoba.
U toku izviđajnog postupka, iskaz su, prema saznanjima Pobjede, dali zaposleni medijskog koncerna Vijesti, Pinka, Informera, a juče i urednica Televizije Prva. Koliko su iskazi novinara i urednika pomogli Katniću da riješi slučaj, za sada nije poznato.
U međuvremenu, glavni specijalni tužilac je prije završetka istrage o curenju informacija podnio krivičnu prijavu protiv izvršnog direktora i urednika Televizije Pink M Gorana Radenovića, jer je navodno lažno optužio službenicu Tužilaštva.
Iako je Radenović dva puta saslušavan, sadržaj krivične prijave koju je Katnić podnio - ostao je tajna.
Iz Tužilaštva su ranije saopštili da će svako za koga se utvrdi da je zloupotrijebio službeni položaj odavanjem povjerljivih informacija snositi odgovornost, bez obzira na to iz koje institucije dolazi.
Nema podataka da li su osobe iz Uprave policije, Tužilaštva ili Agencije za nacionalnu bezbjednost, koje su po logici posla imale pristup povjerljivim informacijama, uopšte saslušavane.
Za hapšenje budvanskih funkcionera i službenika opštine znao je mali broj ljudi.
Među privilegovanima našli su se i novinari Vijesti koji su raspolagali povjerljivom informacijom. Znali su tačno vrijeme i lokacije na kojima će se obaviti akcija. Ekskluzivni snimci ubrzo nakon operacije postavljeni su na portal Vijesti i emitovani na TV Vijesti.
Nekoliko dana kasnije prvo je dnevni list Vijesti objavio navode iskaza svjedoka saradnika, da bi i dnevni list Dan, pozivajući se na izvore iz istrage, objavio sadržaj Kuljačinog svjedočenja. Za sada nema najave iz Tužilaštva da je pokrenuta istraga zbog ugrožavanja istrage koja je u toku.
U najnovijim budvanskim aferama ,,TQ Plaza“ i ,,Jaz“ uhapšeno je 13 osoba zbog sumnje da su zloupotrijebili službeni položaj i oštetili opštinski budžet za više od 10.000.000 eura.