Poraz Srbije na jubileju u Bordou

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Francuske sa 2:1, u prijateljskoj utakmici u Bordou. Tim Radovana Ćurčića je tako pretrpio poraz na jubilarnoj 100. utakmici Srbije od osamostaljenja.

Žiru, Grizman, Valbuena, Matuidi i Pogba pravili su mnogo problema kombinovanoj odbrani Srbije u prvom dijelu, ali su promašili nekoliko izglednih prilika pa je konačan rezultat prilično dobar za Srbiju. Sva tri gola postignuta su u prvom dijelu. Matuidi je bio strijelac za Francusku u devetom i 25. minutu, dok je jedini gol za Srbiju postigao Mitrović u 44. minutu.

U drugom poluvremenu Srbija je odigrala nešto bolje, imala je nekoliko prilikda da možda stigne i do remija, ali je ipak na kraju ostalo 2:1. Naredni meč selekcija Srbije igra osmog oktobra protiv Albanije u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. (B92)