Veloso utišao Albance, Njemci slavili u Glazgovu

Fudbaleri Portugala pobijedili su Albaniju u Elbasaniju sa 1:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo. Veliki trijumf Portugalu donio je Migel Veloso u 92. minutu utakmice.

Blizu plasmana na Evropsko prvenstvo je i Njemačka koja je u poneđeljak slavila u Glazgovu protiv Škotske sa 3:2. U prvom dijelu domaćin je u dva navrata stizao prednost koju je Njemcima donosio Tomas Miler, a u nastavku je meč riješio Gindoan u 54. minutu.

Poljska je prema očekivanjima bila ubjedljiva protiv Gibraltara sa 8:1 i ponovo ima dva boda manje od Njemačke, a trećeplasirana Irska sada ima 15 bodova pošto je pobijedila Gruziju sa 1:0 golom Voltersa u 69. minutu.

U grupi F Sjeverna Irska i Mađarska odigrali su neriješeno 1:1. Gosti su poveli golom Guzmiča u 74. minutu, a veliki bod Sjevernoj Irskoj donio je Laferti u trećem minutu nadoknade vremena. Sjeverna Irska je prva u grupi sa 17 bodova, jednim više od Rumunije koja je propustila odličnu priliku pošto je odigrala bez golova sa prežaljenom Grčkom.