EP kvalifikacije: Rutinska pobjeda Crne Gore!

Rutinska pobjeda fudbalera Crne Gore - ''Hrabri sokolovi'' savladali su u sedmom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Lihtenštajna 2:0, pred praznim tribinama stadiona pod Goricom, i koliko toliko zadržali šanse za odlazak na EURO 2016. U utorak izabranici Branka Brnovića gostovaće Moldaviji, u još jednom meču u kojem nemaju pravo na kiks. U ostalim mečevima grupe Rusija je bila bolja od Švedske 1:0, identičnim rezultatom Austrija je savladala Moldaviju.

Crna Gora je nakon skoro godinu upisala pobjedu u kvalifikacijama i zadržala teorijske šanse da se domogne baraža. Trijumf je mogao je biti i ubjedljiviji da su crnogorski fudbaleri bili prisebniji i realizovali nekoliko dobrih prilika za gol. Do pobjede, druge kvalifikacione, došla je golovima Fatosa Bećiraja u 38. i Stevana Jovetića u 56. minutu.

Kapiten Mirko Vučinić je dva puta imao "zicer", u 28. minutu bio je neometan sa visine penala i 42. minutu kada je bio sam ispred golmana Petera Jelea, ali je čuvar mreže Lihtenštajna u oba slučaja bio uspješniji.

U samom finišu prvog poluvremena priliku da povisi rezultat imao je Bećiraj, ali je njegov udarac iskosa završio visko iznad gola. Bio je u šansi i u 73. minutu, ali je sa gol linije loptu izbacio Martin Rištajner. Priliku da se upiše u listu strijelaca imao je i rezervista Dejan Damjanović u 90. minutu, bio je sam ispred golmana Lihtenštajna, koji je odličnom intervencijom spriječio novi gol.

Podgorica, Stadion pod Goricom

CRNA GORA – LIHTENŠTAJN 2:0 (1:0)

BEĆIRAJ 38', JOVETIĆ 56'

Žuti kartoni: Marušić (Crna Gora) - Frik, Vizer (Lihtenštajn)

Sastavi:

CRNA GORA: Poleksić, Baša, Tomašević, Savić, Volkov, Vukčević, Boljević, Bećiraj, Marušić (Zverotić 68'), Jovetić (Mugoša 69'), Vučinić (Damjanović 59').

Rezerve: Mijatović, Petković, Balić, Damjanović, Esteban Saveljić, Kašćelan, Zverotić, Mugoša, Božović, Janković. Trener: Branko Brnović.

LIHTENŠTAJN: Jehle, Frik, Kaufman, Jildiz, Rehštajner, Polverino, Kristen, Bučel (Gubser 85'), Vizer (Salanović 66'), Burgmajer (Kjeber 77'), Hasler.

Rezerve: Bicer, Sele, Kjeber, Gubser, Salanovic, Volfinger, Heeb. Trener: Rene Paurič.

TOK MEČA:

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

48' - Prvi žuti za Crnu Goru zaradio je Marušić.

56' - GOOLLL!!! Crna Gora vodi 2:0! Sjajan gol Jovetića iskosa sa lijeve strane, sa ivice kaznenog u suprotni ugao.

59' - Prva izmjena, umjesto Vučinića ušao je Damjanović.

69' - Dvije izmjene Branka Brnovića. Zverotić je ušao umjesto Marušića, a Mugoša umjesto strijelca drugog gola Jovetića.

73' - Nakon kornera, odličan udarac glavom Bećiraja, ali je na drugoj stativi dobro reagovao jedan defanzivac gostiju.

90' - Kakva prilika za Damjanovića. Naš napadač je izašao sam ispred golmana, ali je traljavo šutirao pravo u golmana.

KRAJ CRNA GORA JE SLAVILA PROTIV LIHTENŠTAJNA 2:0!

////////////////

1' - Meč je počeo.

2' - Korner za Crnu Goru, na drugoj strani Poleksić se žali na povredu nakon duela sa jednim napadačem gostiju.

4' - Sve je uredu sa prvim golmanom ''crvenih''.

7' - Jovetić je sjajno podigao loptu preko odbrane gostiju, ali je Mirko bio neprecizan nakon udarca glavom.

9' - Jovetić se izborio za udarac, šutirao sa ivice kaznenog, ali pored lijeve stative

11' - Savić je centrirao sa desne strane, ali je Mirko bio ''kratak''. Još jedna dobra prilika, ostaje 0:0.

23' - Centaršut nakon prekida sa lijeve strane, skok Baše, ali lopta ide pored stative.

28' - Tomašević je odlično uposlio Savića na desnoj strani, odličnoj je primio loptu naš defanzivac, proigrao Vučinića na petercu, ali je kapiten Crne Gore šutirao pravo u golmana.

38' - GOOOL!!! Crna Gora vodi 1:0. Jovetić je odlično ušao u šesnaesterac, vratio loptu na peterac, a Bećiraj iz poluvoleja za 1:0!

42' - Odlična šansa za Vučinića. Vukčević je sjajno uposlio Mirka, kapiten je primio loptu, izašao ispred golmana ali opet je šutirao pravo u njega.

45' - POLUVRIJEME 1:0 ZA CRNU GORU!