Tenis

US Open: Đoković preko Sepija do osmine finala

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo US opena pobjedom u tri seta nad Andreasom Sepijem. Đoković nije blistao kao u prethodna dva meča, ali je uspio da slavi maksimalnim rezultatom, po setovima 6:3, 7:5, 7:5.

Ovo je bio ukupno 11. međusobni duel dvojice tenisera i srpski predstavnik je zadržao maksimalni učinak. Novak će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Robertom Bautista-Agutom.

Srpski igrač nije odigrao na nivou iz prethodna dva kola – pretrpio je prvi brejk već u trećem gemu, ali je preokrenuo i dobio prvi set. Drugi je osvojio brejkom u finišu, a treći poslije drame u kojoj je moglo svašta da se desi.

Beograđanin se kretao nešto slabije i zbog toga je Sepi uspijevao da stvori neshvatljivo mnogo praznog prostora u koji je smještao udarce. Statistički su bili izjednačeni – Đoković je imao 37 vinera i 31 grešku, dok je taj odnos kod Italijana bio 38:34.