Liga 1: PSŽ razbio Monako

Fudbaleri Pari Sen Žermena nastavili su sa dominacijom u francuskom prvenstvu četvrtom pobjedom od početka sezone. Trostruki uzastopni šampion Lige 1 je u četvrtom kolu savladao Monako sa 3:0 u gostima i tako zadržao maksimalan učinak.

Edinson Kavani je u 57. minutu načeo domaćina. Sa lijeve strane odlično je centrirao Blez Matuidi, a Urugvajac još bolje skočio ispred Rikarda Karvalja i sa nekih šest-sedam metara zakucao loptu glavom u rašlje gola Subašića. Kavani je svojim drugim golom riješio pitanje pobjednika u 73. minutu. Ibra je povukao kontru, proigrao je Kavana a ovaj je rutinski poslao u suprotni ugao.

Anhel di Marija debitovao je za PSŽ ušavši u 66. minutu umjesto Mure, a u finišu meča je sjajnom asistencijom omogućio Esekijelu Laveciju da postavi konačnih 3:0.