Odlični Dortmund se trijumfom izjednačio sa Bavarcima

Pod vođstvom novog šefa struke Tomasa Tuhela Borusija Dortmund djeluje nezaustavljivo, pa je tako u trećem kolu Bundeslige bez problema slavila protiv Herte i zadržala maksimalan učinak koji je, zbog ubjedljivije gol-razlike u odnosu na šampiona iz Minhena, lansirao na diobu prvog mjesta na tabeli - 3:1 (1:0).

Borusija je dobacila vać do 31 gola u sezoni u svim takmičenjima i ako nastavi da igra ovako lepršavo, smisleno i atraktivno sva je prilika da bi mogla da ugrozi moćne Bavarce. U osam utakmica sve same pobjede, ova današnja mogla je da bude i ubjedljvija, da su Marko Rojs i Pjer Emerik Obamejan i Henrih Mhitarijan bili za nijanusu precizniji.

Ogroman posao pred 80.500 navijača uradio je Japanac Šinđi Kagava. Najprije je to uradio u 27. minutu, kad je prebacio odbranu Herte, loptu na drugoj stativi sačekao Mats Hulems i trzajev glavom savladao Tomasa Krafta.

U nastavku - rutinska igra Dortmunda. I još jedno proigravanje Kagave, koji je matirao kompletnu odbranu Herte, Matijas Ginter samo „zavrnuo“ na peterac, a Pjer Emerik Obamejan postigao već sedmi gol ove sezone. Smanjio je Salomon Kalu 12 minuta prije kraja kada je pogodio praznu mrežu, a konačan rezultat, nakon nevjerovatnog promašaja Mhitarijana, postavio je Ramos.