T1.CFL: Rudaru derbi protiv Budućnosti, pobjede Sutjeske i Mladosti

Derbi 5. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige između Rudara i Budućnosti pod Golubinjom pripao je Pljevljacima koji su slavili golom Đurića u 36. minutu.
T1.CFL: Rudaru derbi protiv Budućnosti,  pobjede Sutjeske i Mladosti

Duel vodećih timova lige u Golubovcima između Zete i Dečića završen je podjelom bodova 1:1. Domaćin je poveo preko Šofranca u 75. minutu, ali je četiri minuta kasnije izjednačio Lakićević. Mladost je u Kotoru od 45. minuta igrala sa igračem manje nakon isključenja Lagatora, ali ih to nije spriječilo da preko Kojaševića trijumfuju protiv Bokelja 1:0

Sutjeska je stigla do druge pobjede, pod Trebjesom je pala Iskra 3:0, a do het-trika stigao je Inuma. Lovćen je preko Draganića i Vujanovića poveo 2:0 na Cetinju protiv Grblja, ali je ekipu iz Radanovića vratio u život Glavan u 64. minutu. Ipak, pitanje pobjednika pet minuta prije kraja riješio je Perutović.