Liverpul spornim golom do tri boda

Fudbaleri Liverpula savladali su Bornmut sa 1:0 (1:0) u posljednjem meču drugog kola Premijer lige.

Gol odluke postigao je Kristijan Benteke, ljetošnje pojačanje iz Aston Vile, koji je u 26. minutu glavom sproveo loptu u mrežu poslije centaršuta Hendersona sa lijeve strane.

Međutim, gol je u najmanju ruku sumnjiv, pošto se Kutinjo aktivirao iz ofsajda i uticao na akciju iako nije uspio da dokači loptu prije nego što je ona završila na drugoj stativi kod Bentekea.

To je bio 50. gol Bentekea za engleske klubove, a 12. u posljednjih 13 utakmica u Premijer ligi.

Samo tri minuta kasnije Liverpul je lako mogao da duplira prednost, ali je lopta poslije šuta Hendersona završila na prečki. Do kraja poluvremena vidjeli smo samo propuštenu polušansu Kutinja, a početkom drugog poluvremena Riči je zaprijetio golu Minjolea, bez uspjeha.

U 60. minutu upravo je Riči bio veoma blizu da izjednači za svoj tim, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara pogodio stativu. Gosti su bili u naletu, ubrzo je Vilson mudrim dodavanjem izbacio Lovrena, ali je udarac O’Kejna završio u spoljnom dijelu mreže.

Do kraja su ’Crveni’ uspjeli da sačuvaju prednost, a mogli su u 90. minutu i da potvrde pobjede da Bentekeov udarac nije pogodio prečku.

Poslije dva odigrana kola Liverpul ima maksimalnih šest bodova, a Bornmut je, uz Sanderlend, jedini tim bez osvojenog boda.