Siti razbio Čelsi

Fudbaleri Mančester Sitija razbili su Čelsi 3:0 (1:0), u velikom derbiju Premijer lige.

"Građani" su dominirali tokom svih 90 minuta protiv tima Žozea Murinja, čiji "bunker" ovaj put nije donio rezultat i pored raspoloženog Asmira Begovića.

Predvođeni Jajom Tureom i Serhiom Aguerom, Siti je načeo rivala u 31. minutu, a dotukli su ga Vensan Kompani i Fernandinjo u posljednjih 12, poslije grešaka Branislava Ivanovića.

Odbrana Čelsija bila je nemoćna protiv Kuna Aguera, koji je konstantno prijetio od prvog minuta, ali je Begović sa tri sjajne parade čuvao gol londonskog tima.

Međutim, u 31. minutu je bio nemoćan, nakon što su Ture i Aguero sami nadigrali čak petoricu igrača Čelsija na ivici kaznenog prostora.

U nastavku meča Čelsi je uspio tek nekoliko puta da zaprijeti domaćinu, ali su Fabregas, Ramires i Azar bili neuspješni.

U međuvremenu je Aguero nastavio da teroriše Begovića, a jednom je odlično zaprijetio i Mangala poslije centaršuta Kolaroav.

Čelsi nije uspio da odoli atacima rivala do kraja, konačno je pao u poslednjih 15-ak minuta.

Pobjedu Sitija najavio je Vensan Kompaniji golom glavom posle kornera pored Ivanovića, a potvrdio je Fernandinjo sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, poslije još jedne očajne reakcije Čelsijeve odbrane, i novog kašnjenja Ivanovića.

U finišu meča Huan Kvadrado i Dijego Kosta su propustili sjajne šanse da ublaže poraz Čelsija, Belgijanca je zaustavio Hart, a Španca stativa.

Siti je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto na tabeli, dijeli ga sa Lesterom i Junajtedom sa po šest bodova, ali ima perfektnu gol razliku 6:0.

Čelsi posle prva dva kola ima samo jedan bod.