Prema njihovim riječima, samo posljednjih dana u zemlji se javno dešavaju najmanje četiri teške situacije zbog kojih bi svaki premijer i u poludemokratskoj zemlji podnio ostavku.
„Prvo, Đukanović ne smatra dostojnom temu političko institucionalnog haosa, nelegitimnost njegove vlade kojoj se izražava nepovjerenje u Skupštini čestim odbijanjem zakonskih, ekonomskih i drugih inicijativa. Ostaje nerazjašnjenjo da li Đukanović namjerava da nastavi sa nelegitimnom vladom u kojoj između ostalog sjede potpredsjednik i ministar na bazi političke podobnosti, a bez većinske podrške u Skupštini“, ističu iz Demosa.
Oni navode da premijer ne komentariše skandal javnog saopštavanja dvije stranke koje vode državu –DPS i SDP - o tome ko je od njih, kako kažu, više i nezakonitije materjalno upropastio ovu državu.
Iz Demosa se pitaju da li Đukanović, makar u svojstvu predsjednika DPS-a, ima što da kaže javnosti o hapšenju petnaestak članova njegove partije koji su, prema navodima tužioca, kriminalno korupcionaškim radnjama oštetili opštinu i državu.
„Četvrto, premijer ne nalazi za shodno ni da prokomentariše, da ne govorimo da podnese ostavku zbog činjenice da je njegov zvanični savjetnik jedan od uhapšenih iz kriminalne grupe - kako je ona kvalifikovana u obrazloženju tužioca. Nema dakle, ni pokušaja Đukanovića da nešto saopšti domaćoj i stranoj javnosti o tome, makar da on nije u vezi sa ovom kriminalnom grupom iz njegove partije, a u kojoj se nalazi savjetnik koji premijera savjetuje o vođenju ekonomskih poslova“, zaključuje se u saopštenju Demosa.