Peković bronzana u Sarajevu

Crnogorska džudo reprezentativka Jovana Peković osvojila je bronzanu medalju na kadetskom prvenstvu svieta u Sarajevu. Ona je danas u meču za treće mjesto kategorije do 70 kilograma pobijedila Japanku Suzuki Takake, koju je nakon četiri minuta bitke savladala zahvaljujući juku.

Peković je u prvom kolu kategorije do 70 kilograma bila slobodna, u drugom je jukom savladala Brazilku Brunu Silvu, a u trećem je eliminisala Amerikanku grčkog porijekla, Nefeli Papadakis. U polufinalu je iponom, nakon dva minuta i 13 sekundi borbe, poražena od Hrvatice Karla Prodan, koja je u finalu bila bolja od Njemice Alin Bem.

Od ostalih crnogorskih takmičara, Zvezdan Đukić (do 90) i Novak Ostojić (preko 90 kilograma) eliminisani su u prvom kolu. Od Đukića je bio bolji Francuz Pol Devo, a od Ostojića, Litvanac Ignas Mečajus.

U petak je Lazar Ćupić osvojio sedmo mjesto, dok su ostali takmičari nastupzavršili bez pobjede. (Mina)