T1. CFL: Rudaru samo bod na startu šampionata, trijumf Budućnosti

Branilac trofeja, pljevaljski Rudar, ostvario je remi na startu nove sezone Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Rudar je u Pljevljima igrao sa barskim Mornarom neriješeno 2:2. Pljevaljski tim poveo je golom Miloša Radanovića u 34. minutu iz jedanaesterca. Prednost na 2:0 povisio je Kamerunac Alfonso Sopo u 53. minutu. Smanjio je Vule Vujačić u 69, a isti igrač postavio je konačan rezultat u 89. minutu.

Pobjedu u gostima ostvarila je Budućnost, koja je u Radanovićima Golovima Milivija Raičevića u 66. i 77. minutu savladala Grbalj 2:0. Zeta je u Golubvcima pobijedila Petrovac 2:0, Lovćen je na Cetinju poražen od Bokelja 2:1, dok je Dečić u podgoričkom naselju Stari aerodrom trijumfovao u duelu sa Iskrom rezultatom 2:1.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 17 sati u Nikšiću, sastaće se Sutjeska i Mladost.