Vaterpolo

FOTO - SP: Crna Gora bolja od Mađarske, ''ajkule'' 5. na svijetu

Vaterpolisti Crne Gore osvojili su peto mjesto na šampionatu svijeta u Kazanju - ''Ajkule'' su za kraj savladale Mađarsku 10:9, i takmičenje u Rusiji okončali sa četiri pobjede, remijem i dva poraza od finalista Srbije i Hrvatske.

Što se tiče duela, Sivoš je načeo naše vaterpoliste, ali je uslijedio preokret preko Ivovića i Darka Brguljana. Konačan rezultat nakon prve četvrtine postavio je Hošnjanski. na startu druge dionice odvojili smo se na plus dva preko Paskovića i Ivovića, a na dužu pauzu otišli smo sa 4:3.

Početkom treće dionice Varga je izjednačio, da bi Crna Gora za minut ipo golovima Janovića i Ivovića ponovo otišla na plus dva. Taj period igre završen je vođstvom izabranika Ranka Perovića od 6:5. U posljednjih osam minuta osam golova. Janović iz kontre pogađa, uzvraća Deneš Varga, a onda do sredine dionice Radović i Pasković bolji od Nađa za 9:6. Na nešto više od dva minuta Darko Brguljan je sa igračem više pogodio za 10:7 čime je riješio pitanje pobjednika. Do kraja Mađari su samo uspjeli da ublaže poraz.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Ivović sa tri gola, po dva su postigli Mlađan Janović, Darko Brguljan i Pasković, a jedan Radović. Kod Mađara danas odličnog Lazovića po dva puta savladali su Erdelji, Hošnjanski i Danijel Varga, a po jednom Bedo, Deneš Varga i Sivoš.

Za bronzanu medalju od 19 sati i 30 minuta igraju Italija i Grčka, dok će se za zlato od 21 sat boriti Srbija i Hrvatska.

CRNA GORA – MAĐARSKA 10:9 (2:2, 2:1, 2:2, 4:4)

0:15 min Danijel Varga 10:9

Igrač više: Crna Gora 11 (5), Mađarska 11 (5), Peterci: Crna Gora 0 (0), Mađarska 0 (0), Sudije: Mark Koganov (Azerbejdžan), Džosef Pelja (SAD).

CRNA GORA: Lazović (10 odbrana), Draško Brguljan, Pasković 2, Čučković, Darko Brguljan 2, Radović 1, Mlađan Janović 2, Ukropina, Ivović 3, Murišić, Klikovac, Jokić, Šćepanović.

MAĐARSKA: Nađi (4 odbrane), Gor-Nađ, Madaraš, Erdelji 2, Vamoš, Hošnjanski 2, Anđal, Sivoš 1, Danijel Varga 2, Deneš Varga 1, Bedo 1, Haraj, Deker.

cgmadjarska08-08-10cgmadjarska08-08-9cgmadjarska08-08-8cgmadjarska08-08-7cgmadjarska08-08-6cgmadjarska08-08-4cgmadjarska08-08-3cgmadjarska08-08-2cgmadjarska08-08-1