Ostalo

Treće zlato za Keti Ledecki

Američka plivačica Kejti Ledecki osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u Kazanju. Ledecki je trku završila za minut, 55 sekundi i 16 stotinki i tako osvojila svoju treću zlatnu medalju na šampionatu svijeta u Kazanju.

Amerikanka je prije današnje trke trijumfovala i u disciplinama 400 i 1.500 metara slobodnim stilom, s tim da je na 1.500 metara dva puta popravljala svjetski rekord. Srebrnu medalju na 200 metara slobodno je osvojila Italijanka Federika Pelegrini, koja je za 16 stotinki bila sporija od Ledecki.

Bronzana medalja pripala je Amerikanki Misi Frenklin (1:55,49), što je njena prva medalja u Kazanju. Ona je na prošlom Svjetskom prvenstvu u Barselonu osvojila šest zlatnih medalja.