Vaterpolo

FOTO SP: Debakl ''ajkula'', Hrvatska razbila Crnu Goru u četvrtfinalu!

Vaterpolisti Crne Gore debaklom od Hrvatske oprostili su se od borbe za medalju na Svjetskom prenstvu u Kazanju - ''ajkule'' su odigrale ispod svih očekivanja, ništa nije išlo izabranicima Ranka Perovića, pa je Hrvatska na kraju slavila sa ubjedljivih 10:4.

Hrvatska je povela preko Petkovića sa igračem više, sa druge strane mi nijesmo u tom periodu igre iskoristili tri igrača više, pa je kazna stigla u drugih osam minuta. Serija Hrvata od tri gola, sva tri gola sa igračem više, te su ''ajkule'' na poluvremenu gubile sa 4:0.

Prvi gol smo postigli tek nakon 16 minuta i 39 sekundi utakmice, Darko Brguljan je smanjio na 5:1. Brzo je i Klikovac pogodio za minus tri, činilo se tada da možemo da priđemo rivalu, ali smo novim greškama pred posljednjih osam minuta ušli sa minusom od četiri gola, 3:7. Isključenja su ranije zaradili Draško Brguljan i Vjekoslav Pasković, pa u četvrtoj dionici nijesmo uspjeli ni da zaprijetimo ekipi Ivice Tucaka koja je na kraju slavila ubjedljivo 10:4.

Do pobjede i polufinala Hrvatsku je predvodio Petar Muslim sa tri, Luka Bukić je postigao dva, dok su po gol postigli Sandro Sukno, Anđelo Šetka, Paolo Obradović, Antonio Petković i Fran Paškvalin. U crnogorskoj selelciji najbolji je bio Filip Klikovac sa tri, dok se jednom u listu strijelaca upisao Darko Brguljan.

Našu reprezentaciju od četvrtka na šampionatu očekuje borba za plasman od 5. do 8. mjesta, rival je Australija koja je poražena od Grčke nakon peteraca.

CRNA GORA – HRVATSKA 4:10 (0:1, 0:3, 3:3, 1:3)

0:41 min Sukno 4:10 - igrač više

Igrač više: Crna Gora 9 (2), Hrvatska 12 (7), Peterci: Crna Gora 1 (0), Hrvatska 0 (0), Sudije: Radoslav Korizna (Poljska), Masimilijano Kaputi (Italija).

CRNA GORA: Šćepanović (7 odbrane), Draško Brguljan, Pasković, Čučković, Darko Brguljan 1, Radović, Janović, Ukropina, Ivović, Murišić, Klikovac 3, Jokić, Lazović.

HRVATSKA: Pavić (11 odbrane), Burić, Petković 1, Lončar, Joković, Bukić 2, Muslim 3, Bušlje, Sukno 1, Paškvalin 1, Šetka 1, Obradović 1, Bijač.

cghrvatska0408-12cghrvatska0408-13cghrvatska0408-14cghrvatska0408-11cghrvatska0408-10cghrvatska0408-9cghrvatska0408-8cghrvatska0408-7cghrvatska0408-6cghrvatska0408-4cghrvatska0408-3cghrvatska0408-2cghrvatska0408-1