Vaterpolo

FOTO - SP 1/8 FINALA: Trijumf ''ajkula'', na redu Hrvatska

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kazanju - ''ajkule'' su u meču osmine finala savladale Kazahstan 12:8, pa će se u utorak sa Hrvatskom boriti za polufinale.

Izabranici Ranka Perovića loše su otvorili meč, gubili smo 2:0, ali smo golovima Radovića i Janovića stigli do izjednačenja. Međutim, Kazahstanci su preko Gubareva i Aksenova ponovo otišli na +2, ali smo sa tri uzastopna gola preokrenuli rezultat. Ipak, do odmora Ukumanov je pogodio za 5:5.

Treća četvrtina je recept kako ''ajkule'' treba da igraju na šampionatu - postigli smo pet golova (Darko Brguljan dva, Ivović, Radović i Janović po jedan) a primili samo jedan i stekli prednost od četiri gola. Malo opuštanje u posljednjoj dionici rival je iskoristio da sa dva gola priđe na 10:8, ali su sve dileme oko pobjednika riješili Ivović i Pasković.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Mlađan Janović i Darko Brguljan sa po tri gola, Aleksandar Ivović i Radović su postigli po dva, dok su po gol upisali Predrag Jokić i Vjekoslav Pasković. U selekciji Kazahstana najbolji je bio Sergej Gubarjev sa tri, po dva gola postigli su Aleksander Aksenov i Rustam Ukumanov, dok se jednom u listu strijelaca upisao Vladimir Ušakov.

Duel Crne Gore i Hrvatske na programu je u utorak, u 16 sati i 30 minuta po crnogorskom vremenu.

CRNA GORA - KAZAHSTAN 12:8 (2:3, 3:2, 5:1, 2:2)

0:18 min Pasković 12:8

Igrač više: Crna Gora 8 (3), Kazahstan 5 (3), Peterci: Crna Gora 1 (1), Kazahstan 0 (0). Sudije: Džozef Pelja (SAD), Danijel Flahiv (Australija).

CRNA GORA: Šćepanović, Draško Brguljan, Pasković 1, Čučković, Darko Brguljan 3, Radović 2, Mlađan Janović 3, Ukropina, Ivović 2, Murišić, Klikovac, Jokić 1, Lazović (7 odbrane). Trener Ranko Perović.

KAZAHSTAN: Fedorov, Gubarev 3, Aksenov 2, Pilipenko, Ušakov 1, Šmider, Šakenov, Koliadenko, Ukumanov 2, Medvedev, Manafov, Peković, Šlemov. Trener Sergej Drozdov.

cgkazahstan0208-9cgkazahstan0208-7cgkazahstan0208-6cgkazahstan0208-6cgkazahstan0208-5cgkazahstan0208-4cgkazahstan0208-3cgkazahstan0208-2