EP: Crna Gora srušila Njemačku!

Juniorska reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina koje se održava u grčkom Volosu – izabranici Boška Radovića u drugom kolu grupe B savladali su Njemačku 64:55 (10:11, 17:16, 13:18, 24:10). ''Crveni'' su na startu šampionata poraženi od Letonije (70:61), ali su trijumfom protiv Njemačke koja je na premijeri slavila protiv Srbije, ostali u trci za jedno od prva tri mjesta koja vode u drugu fazu takmičenja. Veliku pobjedu donijelo je sjajno izdanje u posljednjoj četvrtini – Marko Grković (pet trojki) i Filip Bakić (četiri) trojkama su srušili Njemačku i pokazali da veliko srce donosi pobjede i protiv favorizovanih protivnika, iako u timu ponovo nije bilo kapitena Ognjena Čarapića. Naša reprezentacija pogodila je 13 trojki.

Filip Bakić je bio najefikasniji u našoj selekciji sa 19 poena (četiri trojke), dok je Marko Grković meč završio sa 17 (pet trojki) i šest skokova. Sjajno izdanje pružio je i Todor Radonjić, koji je pored devet poena, imao isto toliko skokova. U poraženoj selekciji najbolji je bio Niklas Kilsa po 12 poena i skokova.

Prva četvrtina bila je izjednačena od prvog do posljednjeg minuta. Njemačka je povela 3:0 i 5:2, a naša reprezentacija izjednačila trojkomRadonjića (5:5) u 5. minutu. Rezultat je bio neriješen i u 8. minutu nakon što je jedno bacanje pogodio Popović. Nakon trojkeKalezića, naša reprezentacija je u 8. minutu prvi put došla do vođstva (10:8), ali je Njemačka nakon prvih deset minuta imala minimalnu prednost – 11:10.

Nakon što je Kalezić pogodio drugu trojku, ''crveni'' su na početku druge četvrtine poveli 15:11, ali je Njemačka sa četiri vezana poena stigla do izjednačenja (15:15) u 13. minutu. ''Panceri'' su u 14. minutu poveli 20:17, ali je uslijedio period odlične igre izabranika Boška Radovića koji su napravili seriju 9:2 (Bakić pogodio dvije vezane trojke i dodatano bacanje), za najveću prednost u prvom dijelu (26:22) u 18. minutu. Do kraja prvog poluvremana protivnik je ipak, uspio da dođe do izjednačenja 27:27.

Treća četvrtina pripala je Njemačkoj, koja je u 23. minutu povela 32:27, a istu prednost imala je i u 24. minutu (34:29). Nakon trojke Mušidija protivnik je stigao do osam poena prednosti (39:31) u 25. minutu, poslije čega je selektor Radović bio primoran da zatraži tajm-aut. Nakon minuta odmora, Grković je trojkom smanjio zaostatak na pet poena (39:34), ali je Njemačka uzvratila serijom 6:1, pa je u 28. minutu prvi put došla do dvocifrene prednosti (45:35). Nakon poena Popovića i trojke Grkovića, ''crveni'' su prišli na pet poena (45:40) što je bio i rezultat sa kojim se ušlo u posljednjih deset minuta.

Nakon poena Radonjića, Grković je trojkom donio izjednačenje (45:45) u 32. minutu, čime je naša reprezentacija zaključila seriju 10:0 koju je započela u finišu treće dionice. Nakon četvrte trojke sjajnogGrkovića, izabranici Boška Radovića su preokrenuli (49:48) u 33. minutu. Grković i Bakić su bili raspoloženi iza linije 6,75, pa je nakon treće trojke Bakića bilo 52:51 (34. minut), a 55:51 nakon pete trojke Grkovića u 35. minutu. Radonjić je trojkom donio ''plus pet'' (58:53) u 36. minutu, a Bakić pogodio za 60:53, nakon čega je uslijedio tajm-aut njemačke reprezentacije. Kaluđerović je pogodio jedno bacanje za ''plus osam'' (61:53), što je ispostavilo se bila nedostižna prednost za veliku pobjedu naše reprezentacije.