Tenis

DEJVIS KUP: Crna Gora bolja od Lihtenštajna

Teniska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Lihtenštajn 3:0 u pobjedama, u drugom kolu turnira treće grupe Evro-afričke zone Dejvis kupa u San Marinu. Crnogorski teniseri bili su slobodni na startu turnira, dok je Lihtenštajn u prvom kolu poražen od Estonije 3:0.

Vođstvo crnogorskoj selekciji donio je Igor Saveljić pobjedom protiv Đan-Karla Besima 2:0 (7:5 i 6:1). Pitanje pobjednika riješio je Ljubomir Čelebić trijumfom u duelu sa Florinom Vošom 2:0 (6:0 i 6:1).

U duelu dublova slavili Igor i Ivan Savelić savladali su Besima i Voša 2:0 (6:3 i 7:5). Crnogorski stonoteniseri takmičenje će nastaviti sjutrašnjim duelom sa Estonijom za prvo mjesto u grupi i plasman u polufinale.

Prema propozicijama, pobjednici četiri grupe igraće baraž za plasman u viši rang, odnosno drugu grupu Euro-afričke zone Dejvis kupa. (Mina)