Crna Gora ubjedljiva protiv Švedske

Ženska mlada reprezentacija ostvarila je četvrtu pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije za igračice do 20 godina koje se održava u Podgorici – izabranice Željka Vukićevića u utakmici osmog kola savladale su selekciju Švedske 64:54 (16:8, 18:12, 17:13, 13:21). ''Crvene'' su tako prekinule seriju od tri vezana poraza i nanijele treći poraz Šveđankama, koje su na šampionatu u Podgorici upisale pet pobjeda. Crna Gora u posljednjem kolu, u nedjelju (18.30 sati) će igrati protiv Bugarske, koja je u dosadašnjem dijelu šampionata takođe, upisala po četiri pobjede i poraza.

Nakon izjednačenja u petom minutu (7:7), naša reprezentacija je predvođena tandemom Raković – Živaljević stekla devet poena prednosti (16:7). I u drugoj dionici, Raković je bila sjajna, a nakon njenih poena u 18. minutu. Nakon prvog poluvremena izabranice Željka Vukićevića imale su 14 poena prednosti (34:20), pa se već tada moglo naslutiti da su na dobrom putu da dođu do četvrte pobjede. U trećoj dionici najbolje su bile Vujačić i Kovačević, pa su ''crvene'' u posljednjih deset minuta ušle sa 18 poena prednosti (51:33). Loš početak posljednje četvrtine Božice Mujović i saigračica, Švedska je iskoristila da napravi seriju 15:1 poslije koje je smanjila zaostatak na samo četiri poena (52:48) u 35. minutu. Nade Šveđanki da mogu do velikog preokreta ugasila je Mujović koja je postigla pet vezanih poena za vođstvo 57:48, dva minuta i 13 sekundi prije kraja, nakon čega su naše djevojke mirnom igrom sačuvale prednost i došle do četvrte pobjede na šampionatu. Najefikasnija u redovima naše reprezentacija bila je Slađana Raković sa "dabl-dabl" učinkom od 19 poena i 10 skokova, Milena Vujačić je postigla 11, dok su Bojana Kovačević i Sofija Živaljević meč završile sa učinkom od 10 poena. Kod Šveđanki najbolja je bila Elen Astrom sa 18 poena, a dvocifrena je još bila Veronika Mirković sa 10. Crna Gora u nedjeju (18.30 sati) će igrati protiv Bugarske, koja je u dosadašnjem dijelu šampionata upisala po četiri pobjede i poraza kao i naša reprezentacija.