LE: Vuković u nadoknadi odveo Mladost u drugo kolo!

Giga Vuković je heroj Mladosti! Napadač Podgoričana je u finišu pogodio gol Nefčija u revanšu prvog kruga kvalifikacija za Ligu Evrope, za plasman u drugi krug. Meč pod Goricom završen je rezultatom 1:1, pa Mladost ide dalje zahvaljujući remiju u gostima od 2:2.

Na kraju meča su uslijedile nemile scene jer Azerbejdžanci nijesu uspjeli da sportski podnesu poraz, pa su uletjeli sa klupe i brutalčnio nasrnuli na Jasmina Muhovića.

Što se tiče meča, Abdulajeva je u 71. minutu doveo goste u vođstvo. Mladost je navalila, tražila gol i došla do njega u prvom minutu nadokade vremena. Jasmin Muhović je pronašao Gigu Vukovića u kaznenom prostoru, a on iskusno "zalomio" dvojicu defanzivaca i pogodio u prvi ugao u prvom minutu sudijske nadoknade za slavlje Podgoričana.

U drugom krugu Mladost će igarti protiv albanskog Kukešija, koji je eliminisao bjeloruski Torpedo Žodino (2:0, 0:0). Kukeši je i u revanšu bio bolji rival, promašio je penal a u tom timu igra čak šest Brazilaca i jedan Hrvat.