Poraz od Bosne i Hercegovine u Tivtu

Juniorska reprezentacija poražena je od Bosne i Hercegovine 74:62 (21:18, 15:13, 16:13, 22:18) u prvom od dva kontrolna meča u Tivtu u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo za igrače do 18 godina, koje će od 23. jula do 2. avgusta biti održano u Grčkoj. Crna Gora bila je u vođstvu samo do sredine prve četvrtine, ali je Bosna i Hercegovina preokrenula do kraja tog perioda i došla do pobjede sa dvocifrenom razlikom. Isti rivali odmjeriće snage u utorak u Tivtu.

Nakon polovičnog učinka u duelima protivSlovenije koji su odigrani u gradu Zreče (poraz u prvom 72:67, pobjeda u drugom 62:59), izabranici Boška Radovića doživjeli su drugi poraz u pripremnom periodu za Evropsko prvenstvo za igrače do 18 godina, koje će od 23. jula do 2. avgusta biti održano u Grčkoj.

Bosna i Hercegovina je slavila 74:62 (21:18, 15:13, 16:13, 22:18) u prvom od dva kontrolna meča u Tivtu.

Naša reprezentacija vodila je do sredine prve četvrtine, ali je protivnik preokrenuo do kraja tog perioda, a na poluvremenu je vodio 36:31.

Iako su izabranici Boška Radovića sredinom treće dionice smanjili zaostatak na tri poena (41:38), nijesu uspjeli da naprave preokret, već je Bosna i Hercegovina ponovo stekla značajniju prednost i došla do pobjede sa dvocifrenom razlikom.

Tri igrača u našoj selekciji imala su dvocifren učinak – Miloš Popović je postigao 15, Filip Bakić je upisao 11, dok je Todor Radonjić meč završio sa 10.

Isti rivali odmjeriće snage u utorak u Tivtu.