Odbojka

Crna Gora u finalu Svjetske lige!

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale završnog turnira treće divizije Svjetske lige, pošto je savladala Kinu sa 3:1 u setovima (25:21, 25:21, 22:25, 25:15). Protivnik u finalu, izabranicima selektora Slobodana Boškana biće Egipat.

Crna Gora je bolje otovrila meč in a prvom tehničkom tajm autu je imala tri poena prednosti 8:5. Ubrzo je bilo plus pet (11:6), ali su Kinezi izjednačili na 17:17.

Ipak,  “crveni” si imali više koncentracije u finišu seta. Ćulafić i Milić su napravili asove, a zatim je sjajni blok Ječmenica – Ćaćić doveo naše na dva poena od seta. Kinezi su smanjili na 23:21, ali su izabranici Slobodana Boškana osvojili dva poena zaredom za vođstvo u setovima (25:21).

Drugi set donio je igru u serijama. Brzo smo, na krilima Ćulafića, poveli 6:1. Međutim, sredionom seta je uslijedio veliki pad u igri naše selekcije.

Kina je napravila seriju 10:1 i povela 16:11! Ipoak, još jednom su “crveni” pokazali karakter i brzo smo vratili stvari u egal 19:19. Babić je nosio naš tim u završnici drugog seta, za 2:0 u setovima (25:21).

Kinezi su potom krenuli na sve ili ništa, i serijom 5:0 su otvorili treći set. Potom su imali i osam poena prednosti 18:10. Crna Gora prišla na 19:15, potom i na 21:19,  ali nije imala snage za preokret, pa su Kinezi smanjili na 2:1 (25:22 u trećoj dionici).

To nije poremetilo naše odbojkaše, koji su dominirali od početka do kraja seta, na kraju ubjedljivih 25:15 i plasman u finale.

Tok meča: Bolje je Crna Gora otvorila meč, vodimo 6:3. Imamo tri poena prednosti na prvom tehničkom tajm-autu. Trojni blok je zaustavio korektora Kine, za plus 5 (10:5).

Prišli su Kinezi na 14:12. Drugi tehnički tajm-aut, imamo tri poena prednosti 16:13. Serija Kine 4:1, izjednačenje 17:17. As Ćulafića, vodimo 20:18. Novi as, 22:19, blizu smo osvajanja prvog seta. Vodimo 1:0 u setovima, 25:21.odbojkaa

Odlično smo otovrili i drugi dio igre, vodimo 3:0. Imali smo pet poena prednosti, ali trgli su se Kinezi 6:4. Imamo solidnih tri poena prednosti, 8:5, prvi tehnički tajm-aut.

Kina je podigla nivo igre, preokret 14:11. Tajm-aut Boškan. Nastavljaju Kinezi seriju 16:11, drugi tehnički tajm-aut. Sjajan blok Babića, smanjili smo na 18:16. Ćaćić je iskoristio kontru, minus 1, 19:18. Izjednačenje 19:19. Korektor Kine je ispucao loptu u aut, vodimo 20:19. Ćaćić za plus 3, 22:19.

Ćulafić je probio blok Kineza, vodimo 2:0 u setovima (25:21).

Furiozna igra Kine na startu trećeg seta, 5:0. Na prvi tehnički tajm-aut u trećem setu Kina odlazi sa četiri poena prednosti 8:4. Kina ima šest poena prednosti 10:4.

Kinezi održavaju šest poena prednosti 16:10, drugi tehnički tajm-aut. Kina ima velikih osam prednosti 18:10, sve teže za naš tim. Trgli smo se, pet uzastopnih poena Crne Gore, prišli smo na 18:15. Uzvraćaju Kinezi sa tri uzastopna poena, blizu su osvajanja seta 21:15. Ali, ne odustaju izabranici Slobodana Boškana, serija 4:0, minus 2 (21:19).

Kinezi su ipak odbranili prednost, smanjili su na 2:1 u setovima (25:22).

Početak četvrtog seta pripada Kini, 3:0. Ali, brzo smo spreokrenuli 5:3. Kinezi su izjednačili 5:5. Pogriješio je korektor Kine, imamo plus 3 na prvom tehničkom tajm-autu 8:5. As Vukašinovića, 10:5. Sjajan blok Ćaćića, vodimo 13:7.

Fenomenalni Ćaćić pogađa as, 15:7, hitamo ka finalu! Sa plus sedam idemo na drugi tehnički tajm-aut 16:9. Lako održavamo visoko vođstvo 20:14.

Kraj, Ćaćić je stavio tačku, 25:15, Crna Gora je u finalu.