Juniori u drugom meču savladali Sloveniju

Juniorska reprezentacija ostvarila je pobjedu u drugom kontrolnom meču protiv Slovenije u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo za igrače do 18 godina, koje će od 23. jula do 2. avgusta biti održano u Grčkoj – izabranici Boška Radovića u gradu Zreče slavili su rezultatom 62:59 (12:17, 13:17, 14:8, 23:17).

''Crveni'' su do pobjede došli zahvaljujući odličnom izdanju u finišu meča kada se odlučivao pobjednik duela koji je bio ravnopravan od prvog do posljednjeg minuta. Slovenija je dobila prvi međusobni duel koji je odigran u ponedjeljak (72:67).

Crna Gora revanširala se Sloveniji za poraz u prvom međusobnom duelu – nakon poraza (72:67) u ponedjeljak, izabranici Boška Radovića slavili su rezultatom 62:59 (12:17, 13:17, 14:8, 23:17) u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo za igrače do 18 godina, koje će od 23. jula do 2. avgusta biti održano u Grčkoj.

Domaćin je na poluvremenu imao devet poena prednosti (34:25), ali je naša reprezentacija uhvatila priključak u trećoj dionici, a boljom igrom u finišu meča slomila otpor protivnika.

Miloš Popović je kao i u prvom meču bio najbolji u redovima naše selekcije – postigao je 25 poena, uz šut iz igre 17-10, a imao je i osam skokova. Todor Radonjić je imao devet poena i isto toliko skokova, a isti broj poena imao je i Filip Bakić. U poraženoj selekciji najbolji je bio Žark Mark Šiško sa 15 poena i 11 skokova.

''Crveni'' će nove provjere imati 6. i 7. jula kada će u Tivtu odmjeriti snage protiv Bosne i Hercegovine.