Prema njegovim riječima DF je ukazivao da će se gradnja pretvoriti u dužničko ropstvo, a da je već za jednu kratku dionicu plaćeno koliko za najskuplji kilometar u Evropi.
- Koliko je to ozbiljan poduhvat govori i činjenica ko su akteri predstave iz 2009.godine koji su uz šampanjac kako i dolikuje svečano obećali njegov završetak na vrijeme - dva bivša i jedan sadašnji premijer sa podjenako uspješnim rezultatima svojih vlada. Uz ogroman javni dug, zakržljalu privredu, korupcionaške afere i nedostatak podrške međunarodnih institucija, jasno je da ishod ovakvih eksperimenata Vlade može biti samo dalje zaduživanje države i njenih građana, a taksa od sedam centi za luksuznu robu, kakvom je odnedavno gorivo proglašeno u Crnoj Gori od strane premijera samo je početak nameta za „posao vijeka“. Očekujem da će uvođenjem novih taksi i poreza u bliskoj budućnosti, Vlada pokazati neslućene razmjere kreativnosti - kazao je Knežević.
On je naglasio da enormno povećanje javnog duga predstavlja nezaustavljiv proces i da je to nažalost jedini mogući ishod vođenja višegodišnje pogrešne politike Vlade.
Knežević je kazao da je koncept zaduživanja koji je svoju eskalaciju dobio za vrijeme Igora Lukšića u značajnom smanjio mogućnosti valorizacije strateških grana razvoja, eliminišući pritom strane investicije koje su na nivou statističke greške.