On je naglasio da osjetljivost i važnost navedene regulative podrazumijeva maksimalno ozbiljan pristup od strane parlamentarne većine i opozicije i konstruktivan i argumentovan dijalog na ovu temu kako bi se došlo do optimalnih i realnih rješenja u odnosu na potrebe, ali i održivost javnih finansija i održivost već stečenih socijalnih, radnih i penzionih prava i mjera, u datom ekonomskom ambijentu države Crne Gore.
- Takođe želimo još jednom da istaknemo svoju privrženost parlamentarnom dijalogu posebno oko onih pitanja koja stvaraju dugoročne efekte po crnogorski socio-ekonomski ambijent i time sve građane Crne Gore, bez obzira na političku i bilo koju drugu pripadnost, i time nadilaze mandat jedne vlade i parlamentarne većine - dodao je Banović.
Prema njegovim riječima pitanja socioekonomskog statusa naših građana ne smiju biti predmet uobičajenih političkih i međupartijskih razmirica.
“Zato, smatramo da imamo obavezu prema građanima i interesima države Crne Gore da se oko ovih tema dogovaramo i ukoliko je moguće postignemo što je moguće širi konsenzus”, zaključio je on.