VIDEO - KA: Argentina minimalcem do prvog mjesta

U okviru trećeg kola grupe B Kopa Amerike selekcija Argentine je savladala Jamajku minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na susretu postigao je igrač Napolija, Gonzalo Higuain već u 11. minuti susreta na asistenciju Di Marije. Higuain se sjajno snašao u šesnaestercu protivnika i rutinski savladao gostujućeg golmana za oduševljenje navijača Argentine.Mesi je odigrao svih 90 minuta, Aguero nije ulazio u igru, dok je strijelca pobjedonosnog gola u 72. minutu zmijenio Tevez.

Argentina je završila uvjerljivo na čelnoj poziciji sa sedam bodova, dok je Jamajka posljednja bez bodova. Drugi je Paragvaj sa pet, Urugvaj je osvojio četiri. Grupna faza zatvara se večeras mečevima u grupi C, Kolumbija - Peru i Brazil - Venecuela. Sve četiri ekipe imaju po tri boda.