VIDEO - KA: Urugvaj i Paragvaj remizirali

U trećem kolu grupe B Kopa Amerike, i Urugvaj i Paragvaj su željeli pobjedu, ali je upravo zbog podjednake želje došlo do toga da ova dva tima odigraju približno kvalitetan meč i na kraju podijele bodove, 1:1.

Prvi su do gola stigli Urusi u 29. minutu meča. Strijelac je bio fudbaler Atletiko Madrida Hoze Marija Himenez. Jako dominantan skok poslije kornera i velika radost za Urugvaj na polovini prvog perioda. Međutim, igrao se 44. minut kada je Lukaš Barios uzvratio protivniku, a kako drugo do glavom poslije prekida. Lopta je ubačena iz kornera, a Barios je zakucao loptu pod prečku gola Fernanda Muslere.

Poslije ovog meča Paragvaj je otišao na prvo mjesto grupe B sa pet osvojenih bodova. Urugvaj je treći i dijeli to mjesto sa Argentinom koja ima utakmicu manje.