Poraz mladih od Turske u drugom meču na turniru

Mlada reprezentacija doživjela je drugi poraz na međunarodnom turniru koji se igra u Dubrovniku – izabranici Igora Jovovića poraženi su od selekcije Turske do 19 godina rezultatom 59:52 (9:15, 11:9, 23:11, 16:17). ''Crveni'' su u prvom meču na turniru u Dubrovniku poraženi od Hrvatske 61:55. Za našu reprezentaciju turnir u hrvatskom gradu je odlična provjera uoči nastupa na Evropskom prvenstvu B divizije, koje je na programu od 9. do 19. jula u Mađarskoj.

Nakon polovičnog učinka u duelima protivSlovenije koji su odigrani na Kranjskoj Gori(poraz u prvom meču 86:65, ubjedljiva pobjeda u drugom 80:46), te poraza od Hrvatske (61:55) na startu turnira, izabranici Igora Jovovića u drugom meču u Dubrovniku doživjeli su poraz od selekcije Turske do 19 godina rezultatom 59:52 (9:15, 11:9, 23:11, 16:17).

Naša reprezentacija nakon prve četvrtine vodila je 15:9, sredinom druge dionice 19:15, a na odmoru je imala ''plus 4'' – 24:20. ''Crveni'' su prednost održavali do sredine treće četvrtine (29:27), ali su dozvolili protivniku da napravi seriju 16:6 i u posljednjih deset minuta uđe sa ''plus 8'' – 43:35. Turska je prednost sačuvala u posljednjoj četvrtini i došla do pobjede.

Mihajlo Radunović je bio najefikasniji u našoj selekciji sa 12 poena, dok je Vasilije Baćović meč završio sa devet, uz sedam skokova. Turnir u Dubrovniku odlična je provjera za našu selekciju za B prvenstvo Evrope koje je na programu od 9. do 19. jula u Sekešfehervaru (Mađarska).

Crna Gora će igrati u grupi B na šampionatu u Mađarskoj, a za protivnike će imati Gruziju, Portugal,Luksemburg i Kosovo. Tri prvoplasirane selekcije sa šampionata izboriće prolaz u A diviziju.