NBA: Voriorsi na korak od titule

Golden Stejt Voriorsi nalaze se na pobjedu od prve titule poslije 40 godina, jer su trijumfom 104:91 poveli 3-2 u finalu NBA plej-ofa protiv Klivlend Kavalirsa.

Voriorsi su do preokreta u seriji stigli zahvaljujući Stefonu Kariju koji je pogodio sedam trojki, te sa 37 poena 'poništio' novi tripl-dabl Lebrona Džejmsa. Domaćin je meč u kojem je viđeno 20 smjena u vođstvo i 10 egala prelomio u posljednjim minutima, serijom 19:5, u kojoj je Kari postigao 11 poena. Imao je još sedam skokova i 4 asistencije.

Drejmond Grin je upisao 16 poena i 9 skokova, Andre Igudala je dodao 14 poena uz 8 skokova i 7 asistencija, dok je Leandro Barbosa dodao 13 poena. Džejms je meč u Ouklendu završio sa 40 poena, 14 skokova i 11 asistencija, pogodivši 15 od 34 šuteva tokom 44 minuta na parketu. Džejmsu je najbolja podrška bio Tristan Tompson sa 19 poena i 10 skokova, Džej Ar Smit je svih 14 poena postigao u prvom poluvremenu, dok Metju Delavedova ovaj put nije imao rješenje za sjajnog Karija.

Otkako je NBA promijenila sistem finala na 2-2-1-1-1, tim koji je dobijao petu utakmicu osvajao je titulu u 12 od 14 prilika.