Tenis

Đoković u finalu Rolan Garosa!

Novak Đoković imaće u neđelju treću priliku da osvoji Rolan Garos, jedini Gren slem koji mu nedostaje. Srpski teniser pobijedio je u dvodnevnom finalu Endija Mareja sa 6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 6:1.

Meč je zbog mraka i oluje prekinut u petak u četvrtom setu pri rezultatu 3:3. Marej je uspio da izbori peti set, ali je Đoković odigrao briljantno kada je to bilo najpotrebnije i igraće svoje treće finale u Parizu. Đoković je do pobjede i trećeg finala Rolan Garosa došao nakon 249 minuta igre.

On nema trofej sa pariskog Grend slema, a bio je finalista i 2012. i 2014. godine. Marej je treći put zaustavljen u polufinalu Rolan Garosa, a do sada nije igrao finale. To je ukupno 16. Gren slem finale u Đokovićevoj karijeri, a u neđelju će protiv Stana Vavrinke pokušati da osvoji i devetu titulu.