Tenis

RG: Đoković razbio Nadala za polufinale!

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković ubjedljivo je savladao devetostrukog šampiona Rolan Garosa Rafaela Nadala u četvrtfinalu, rezultatom 7:5, 6:3, 6:1. nadal je doživio prvi poraz na Otvorenom prvenstvu Francuske poslije šest godina!

Đoković je na puta ka tituli Rolan Garosa, koju nikada nije držao u rukama, sklonio najopasnijeg protivnika, Rafaela Nadala, koji je igrao dobro, ali nedovoljno da parira najboljem na svijetu. Meč je trajao dva ipo sata.

Prvi set je počeo fantastično po Đokovića, poveo je 4:0. Nadal je uspio da se vrati, ali je Srbin sigurnom igrom, dubokim loptama i preciznim vinerima dobio prvi set sa 7:5 i poveo sa 1:0 . Drugi set je bio mnogo lakši, Đoković je slavio sa 6:3, a treći set se pretvorio u pravu noćnu moru za Nadala, jer je uspio da osvoji samo gem.

Španac je branio titulu osvojenu prošle godine i zbog toga će ispasti iz Top 10 na svijetu, dok Đoković u polufinalu ide najvjerovatnije na Endija Mareja, koji ima dva seta višta protiv Davida Ferera.