Supruga tadašnjeg predsjednika SR Jugoslavije Slobodana Miloševića, kako otkriva policijska službena bilješka, saopštila je Vlastimiru Đorđeviću (67), tadašnjem načelniku Resora javne bezbjednosti MUP Srbije, da mora da se likvidira vlasnik „Dnevnog telegrafa“ i „Evropljanina“.
Đorđević je osuđen na 18 godina zatvora u Haškom tribunalu zbog zločina protiv čovječnosti.
Na sastanku na kome je odlučeno da se ubije Ćuruvija, prema navodima iste bilješke, bio je i Dragan Filipović Fića, koji je tada direktno bio povezan sa četvoricom optuženih za ubistvo Ćuruvije.
Filipović je tada bio zamjenik načelnika Druge uprave za obavještajni rad DB-a i savjetnik za specijalne operacije šefa tajne službe Radomira Markovića, sada optuženog za ubistvo novinara.
Drugu upravu je vodio sada optuženi Milan Radonjić, ali je premješten nedelju dana prije ubistva novinara 11. aprila 1999. godine. Radonjić je premješten na mjesto načelnika Centra DB Beograd baš po preporuci Mire Marković.
U vrijeme ubistva Filipović je kao zamjenik načelnika Druge uprave bio nadređeni i optuženom Ratku Romiću, tadašnjem glavnom inspektoru ove uprave. Romić se tereti da je saučesnik u ubistvu Ćuruvije. Miroslav Kurak, koji je u bjekstvu, prema navodima optužnice, neposredni je ubica Ćuruvije.
Suđenje četvorici nekadašnjih pripadnika Resora Državne bezbednosti (DB) optuženih za ubistvo novinara i vlasnika "Dnevnog telegrafa" Slavka Ćuruvije počeće danas u Specijalnom sudu u Beogradu. Na optuženičkoj klupi naći će se nekadašni načelnik Resora DB Radomir Marković, šef beogradskog centra DB-a Milan Radonjić i glavni obavještajni inspektor u Drugoj upravi Resora Ratko Romić, dok će se pripadnik rezervnog sastava tog resora Milanu Kuraku suditi u odsustvu jer je u bjekstvu i za njim je raspisana međunarodna potjernica.
Filipović, koji živi u Šangaju već godinama, održava kontakt sa Mirom Marković i čak je posejćuje u Moskvi, gde bivša predsjednica JUL-a živi. Takođe je otkriveno da je Filipović bio u kontaktu s Kurkom dok se skrivao u Africi. Ti kontakti su se intenzivirali, kako piše „Blic“, nakon što je bila pokrenuta tužilačka istraga početkom 2014. protiv četvorice sada optuženih za ubistvo novinara. (Blic)