Završen turnir Nikšićko Pivo Fan Cup u Beranama

Nacionalno takmičenje u malom fudbalu, Nikšićko Pivo Fan Cup, dobilo je prethodnog vikenda i trećeg regionalnog pobjednika. Ekipa Balon sala trijumfovala je na kvalifikacionom turniru u Beranama, i tako se na pobjedničkom postolju pridružila ekipama Vodomont Acapulco i Klinički centar CG, koje su pobjednici regionalnih turnira u Budvi, odnosno Podgorici.

Momci iz tima Balon sala bili su u finalnoj utakmici ubjedljivi protiv ekipe City House, rezultatom 5:0. Prvi gol viđen je već u 5. minutu, kada je slabu reakciju protivničke odbrane na pravi način iskoristio Nišavić. Rezultatom 1:0 otišlo se i na pauzu. U nastavku je City House napadao, a ekipa Balon sala čvrstom odbranom čuvala svoju mrežu i iz  kontranapada kažnjavala protivnika. Tako su Marko Bojović i Nišavić pogodili iz kontranapada za visokih 3:0 već u 26. minutu. Pokušali su momci iz ekipe City House u završnici meča na sve ili ništa sa igračem/golmanom u polju, ali su i ti njihovi ataci zaustavljeni i kažnjeni golovima Aleksandra i Marka Bojovića za konačnih 5:0.

Finalni meč: City House – Balon sala 0:5 (0:1)

Strijelci: Nišavić 5, 26, M.Bojović 24, 39 i A. Bojović 38 za Balon salu

Žuti kartoni: Vujović (City House), M. Bojović (Balon sala)

City House: Bubanja, S. Lutovac, N. Lutovac, Aković, Ćojbašić, Pačariz, Vujović; Lekić, Zonjić, Hodžić, Janković.

Balon sala: Korać, Pušonja, Nišavić, Stanić, A. Bojović, Radović, Dašić, Đuričanin, M. Bojović.

U meču za treće mjesto, nakon preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu slavila je ekipa Kiklopi.

Treće mjesto: Kiklopi – Eloksir trio 2:1 (0:1)

Strijelci: Asanović 26, 38 za  Kiklope, R. Vujović 19 za Eloksir trio

Žuti Kartoni: R. Vujović, Malević (Eloksir trio).

Crveni karton: Otašević (Kiklopi).

Kiklopi: Babović, Barjaktarović, Asanović, Stešević, Jokić, Otašević.

Eloksir trio: H. Agović, Femić, Cimbaljević, R.Vujović, Lutovac, E.Agović, Malević, N.Vujović, Dragišić, Cikotić.

U subotu su odigrani polufinalni dueli:

Kiklopi – City House 5:6 (4:4, 2:2)

Eloksir trio – Balon sala 2:3 (1:2)

Ove četiri ekipe učešćem u polufinalu obezbijedile su učešće na velikom završnom turniru Nikšićko Pivo Fan Cup-a, koji će se igrati u septembru, u Podgorici. Pored plasmana na finalni turnir, ekipe su dobile komplet dresova i Nikšićko pivo, kao i novčane nagrade: 1.000 eura za prvo mjesto, 500 eura za drugo i 200 za treće mjesto. Nikšićko Pivo Fan Cup 2015 nastavlja se u Nikšiću, a po završetku ovih kvalifikacija biće poznati svi učesnici finalnog turnira.