Serija A: Fiorentina slavila za Ligu Evrope

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su Palermo u gostima sa 3:2 i vratili se na mjesto koje vodi u Ligu Evrope, kolo prije kraja Serije A. Fiorentina je ovom pobjedom prestigla Đenou i ponovo je peta sa 61 bodom, dva više od prvog pratioca.

Do slavlja protiv Palerma Fiorentina je stigla poslije veoma zanimljivog meča. Iličić je pogodio za 1:0 u 23. minutu, izjednačio je Jajalo u 26. a do poluvremena gosti su postigli još jedan gol – Đilardino u 33. minutu.

Palermo se nije predavao, Rigoni je 20 minuta prije kraja ponovo izjedf+načio, ali je Mikel Alonso 12 minuta prije kraja donio veliko slavlje „Violi“. Pobjede su zabilježili još Kaljari i Sasuolo, koji su minimalnim rezultatima na gostovanju bili bolji od Čezene, odnosno Udinezea.

Juventus - Napoli 3:1 (1:0)