Džerard se oprostio pognute glave

Stiven Džerard na tužan način se oprostio od Enfilda, poražen je sa Liverpulom na svom posljednjem meču pred "Kopom".

Džerardu i "redsima" su dirljivi dan pokvarili fudbaleri Kristal Palasa, koji su slavili 3:1 (1:1) u 36. kolu Premijer lige. Liverpul je trećim mečom bez pobjede u posljednja četiri kola zakomplikovao svoju poziciju koja vodi u Ligu Evrope, jer dva kola prije kraja ima samo dva boda više od Sautemptona.

Liverpul je dobro počeo, poveo je golom Adama Lalane u 26. minutu, ali u finišu poluvremena Džejson Pančon donosi izjednačenje. Pola sata prije kraja, samo što je ušao u igru, Vilfred Zaha pogađa za preokret, da bi u nadokandi vremena Glen Mari promašio penal, ali odbitak šalje u mrežu za potvrdu trijumfa.

Kristal Palas je odavno obezbijedio opstanak u Premijer ligi, ali je pobjeda dodatno popravila raspoloženje jer je prva poslije četiri uzastopna poraza. U sljedećem kolu Liverpul gostuje Stouk Sitiju, dok rivali u borbu za Evropu Totenhem i Sautemtpon imaju veoma teške zadatke. Spursi gostuju u komšiliku kod Evertona, dok "Sveci" idu u Mančester kod Sitija.