LE: Napoli ispao, Dnjipro i Sevilja u finalu!

Fudbaleri Sevilje i Dnjipra sastaće se u finalu ovogodišnje Lige Evrope. Sevilja je u revanšu pobijedila Fiorentinu u Italiji sa 2:0 i tako se sa ukupnih 5:0 plasirala u veliko finale, dok je Dnjipro mnogo teže prošao. Ukrajinski tim slavio je protiv Napolija u Kijevu sa 1:0, pa je u finale prošao sa ukupnih 2:1, pošto je duel u Napulju završen bez pobjednika (1:1).

Heroj trijumfa ukrajinske ekipe je Jevgen Seleznjov koji je postigao jedini gol u revanšu u 58. minutu. U Firenci uošte nije bilo uzbuđenja. Gosti su došli sa ubjedljivih 3:0, a već u prvom poluvremenu revanša otklonili su svaku dilemu. Karlos Baka pogodio je u 22, a Danijel Kariko u 27. minutu za ubjedljiv trijumf španskog tima.

Sevilja ima priliku da odbrani trofej Lige Evrope i osvoji ga četvrti put u posljednjih 10 godina, dok je Dnjipro samim plasmanom u finale ostvario najveći uspjeh u istoriji kluba. Finalni meč na programu je 27. maja u Varšavi.