Sutjeska se ne predaje, Budućnost pala u Nikšiću za 1:1!

Košarkaši Sutjeske pobijedili su večeras u Nikšiću ekipu Budućnost Volija 91:86 (16:14, 21:22, 26:16 i 28:34) i izjednačili rezultat na 1:1, u finalu plej-ofa prvenstva Crne Gore. Budućnost je prvi duel pred svojim navijačima dobila 98:62.

Sutjeska je mnogo čvršće i agresivnije ušla u meč nego u prvom meču u ''Morači''. Domaći su u petom minutu vodili 9:5. Nikšićani su prednost održavali do 9. minuta, kada je Budućnost mini-serijom od 4:0 poravnala rezultat (14:14).

Budućnost nikako nije uspijevala da pređe u vođstvo, pa je Jovović nakon zakucavanja Ilića u 14. minutu zatražio tajm-aut (24:22). Međutim, Sutjeska je stekla maksimalnih plus 8 (32:24). Sutjeska se koševima Vranješa odlijepila (35:29), ali su Rejnolds i Kuk doveli goste na samo jedan poen minusa (35:34). Na poluvrmenu bilo je 37:36 za Sutjesku.

Sutjeska je dodala gas i u 24. minutu povela 48:39, što je bila najveća razlika na meču do tog trenutka. Budućnost je prišla na 5 poena, ali su domaći uspjeli da u 29. minutu pogode tri bacanja i koš preko Spasojevića, a na kraju treće dionice semafor u SC ''Nikšić'' je pokazivao rezultat 63:52.

Sutjeska je održavala dvocifreni višak protiv bezidejnog rivala, ali su Podgoričani u 36. minutu prišli na 4 poena zaostatka (73:69), a minut kasnije i na 3 (77:74). Gosti se tu nijesu zaustavili, pa su preko Kuka u 37. minutu prišli na samo poen minusa (77:76). Subotić je pogodio oba penala za vođstvo Budućnosti nakon dugo vremena (80:81).

Ipak, večeras fenomenalni Nemanja Vranješ je u narednom ataku domaćih postigao faul-koš za novo vođstvo Sutjeske (83:81). Bilo je i 87:84, a koševima Arsića i 89:84, pa je slavlje Nikšićana moglo da počne.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Vranješ sa 28, Nikola Pavlićević je ubacio 18, dok je Radosav Spasojević meč završio sa 15 poena. U podgoričkom timu najbolji je bio Džej Ar Rejnolds sa 30, dok je Boris Savović ubacio 16 koševa.

Naredna utakmica biće odigrana u poneđeljak u Podgorici. U plej-ofu igra se na tri dobijena meča. Titulu brani Budućnost, koja je ove sezone osvojila i Kup Crne Gore.

STATISTIKU MEČA MOŽETE POGLEDATI KLIKOM NA OVDJE.