Pirova pobjeda Bajerna u goleadi, Barsa u finalu LŠ!

Fudbaleri Barselone prvi su finalisti Lige šampiona! Bajern je u Minehnu slavio 3:2, ali to nije bilo dovoljno za prolaz jer su Katalonci prije neđelju dana na Nou Kampu trijumfovali sa 3:0. Da li ćemo u finalu gledati ''El Klasiko'' saznaćemo sjutra veče ako Real u Madridu nadoknadi minus od 2:1 protiv Torina.
bajernbarsa12-05-2

Bajern – Barselona 3:2 (1:2)

Benatija 7’, Levandovski 59’, Miler 74' – Nejmar 15’, 30’

Stadion: Alijanc arena; Gledalaca: 74.949; Sudija: Mark Klatenburg (Engleska);

Bajern (4-3-1-2): Nojer – Rafinja, Benatija, Boateng, Bernat - Lam (Rode 68'), Alonso, Švajnštajger (Martinez 87') - Alkantara - Miler (Gece 87'), Levandovski.

Barselona (4-3-3): Ter Štegen – Alves, Pike, Maskerano, Alba – Rakitić (Matje 72'), Buskets, Inijesta (Ćavi 75') – Mesi, Suarez (Pedro 46’), Nejmar.

Bolji početak Bajern nije mogao ni da zamisli. U sedmom minute nakon kornera Benatija je glavom zatresao mrežu Barselone. Međutim, samo osam minuta kasnije, Mesi je proigrao Suareza, a Urugvajac je nesebično dodao loptu do Nejmara koji nije imao problema da pogodi za 1:1.

bajernbarsa12-05-3

Ter Štegen je fantatično zaustavio šut Milera, a u 30 minutu preokre u Minhenu. Suarez je ponovo bio asistent, sjajno je podigao loptu I proslijedio je do Nejmara, a Brazilac je rutinski primio i proslijedio iza leđa Nojera za 1:2. Levandovski je u finišu imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali je Ter Štegen sa gol crte makao loptu.

bajernbarsa12-05-4

U nastavku meča, u 59. minutu Alonso je oduzeo loptu, proslijedio je do Levandovskog koji je sjajno izbacio Maskerana, i pogodio lijevi donji ugao za 2:2. Bajer ipak u 74. minutu stiže do preokreta. Na ivici kaznenog, Švajnštajger je odložio loptu, a Miler je preciznim udarcem pogodio za 3:2. Barselona će osmi put igrati u finalu Lige šampiona!