PL: Čelsi na pobjedu od titule!

Fudbaleri Čelsija pobijedili su Lester sa 3:1 (0:1) u zaostaloj utakmici 27. kola Premijer lige. Čelsi se u neđelju sastaje sa Kristal Palasom, a eventualna pobjeda osigurala bi ’Plavcima’ petu titulu prvaka Engleske u istoriji, a prvu od 2010. godine.

U nadoknadi prvog poluvremena Vardi je prešao Aspilikuetu i poslužio Olbrajtona koji je doveo domaće u vođstvo. Nije mnogo trebalo timu Žozea Murinja da stigne do izjednačujućeg gola – u 48. minutu Ivanović je odradio dobar dio posla, izborio se za loptu na desnoj strani, a onda i asistirao za Drogbin gol.

U 79. minutu korner sa lijeve strane izveo je Fabregas, odličan udarac Kejhila glavom još bolje je odbranio golman Šmajhel, ali Teri nije imao težak posao da odbitak sprovede u mrežu. Tada je bilo jasno da će Čelsi prekinuti niz Lestera od četiri trijumfa, a u 83. minutu Ramires je potvrdio trijumf lijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora na dodavanje Fabregasa.