Volfzburg protiv Dortmunda za trofej Kupa!

Fudbaleri Volfsburga nijesu imali milosti protiv drugoligaša Arminije Bilefeld pošto su u polufinalu Kupa slavili sa 4:0 i za trofej će se boriti protiv Borusije iz Dortmunda.

Volfzburg je poveo već u osmom minutu nakon pasa Kaligurija koji je vidio da Arnold protrčava, a akcija je riješena prelijepim udarcem sa 15 metara u lijevi gornji ugao. Uigrana akcije je dala rezultat u 32. minutu - nakon prekida sa desne strane, glavom je reagovao Dost koji je loptu vratio u u peterac đe je Luis Gustavo bio neumoljiv.

Jasno je bilo ko će ići dalje u 51. minutu poslije prodora Kaligurija koji je uputio šut na gol, bio neprecizan, ali je Ivan Perišić podmetnuo nogu kod desne stative i povisio na 3:0. Arnold se drugi put upisao u listu strijelaca četiri minuta kasnije, tako da su "vukovi" lako riješili meč u svoju koristi.

Igrači Volfzburga će se za trofej boriti sa Borusijom iz Dortmunda koja je nakon penala izašla kao pobjednik protiv Bajern Minhena. (Blicsport)