Vaterpolo

PRVA LIGA: Jadranu derbi, trijumf Primorca

Odigrane su utakmice 2. kola prvenstva Crne Gore – vaterpolisti Jadrana su u Herceg Novom savladali Budvu 14:6 i tako stigli do drugog trijumfa, dok je Primorac kao gost bio bolji od Cattara 10:4.

U derbiju u Herceg Novom, Budva je povela preko Đurđića, ali je onda uslijedila serija od čak šest golova domaćina koji su na pet ipo minuta do kraja druge četvrtine imali velikih 6:1. Sarić je donio šest golova prednosti domaćinu, Ukropina je sredinom treće dionice pogodio za 10:4, a Drašković na minut ipo do kraja za 11:5. Ekipa Vladimira Gojkovića održavala je prednost, Sarić je bio precizan i za +8.

Jadran HN – Budva 14:6 (4:1, 4:3, 3:1, 3:1)

Igalo, Institut. Igrač više: Jadran HN 8 (6), Budva 8 (2)

Jadran HN: Kandić, Sarić 4, Drašković 3, Pješivac 2, Ukropina 1, Popadić 1, Sekulić 1, Vidović 1, Baničević 1, Moskov, Latinović, Spaić, Popović, Gardašević.

Budva: Kralj, Murišić 2, Đurđić 1, Ćetković 1, Vukmirović 1, Mitrović 1, Ćetković, Kovačević, Vujašević, Radunović, Tenžera, Tomanović, Franeta, Konatar.

U Kotoru smo u prve dvije četvrtine gledali izjednačenu utakmicu, na poluvremenu bilo je 3:4 za Primorac.Pobjednik je riješen u trećoj četvrtini kada su Kriještorac, Adžić, Vukasović i Saveljić pogodili za 3:8. Primorac je rutinski priveo meč kraju za konačnih 4:10.

Cattaro – Primorac 4:10 (1:2, 2:2, 0:4, 1:2)

Kotor, Nikša Bućin. Igrač više: Cattaro 4 (2), Primorac 10 (6). Peterci: Cattaro 1 (1), Primorac 1 (0)

Cattaro: Mandić, Dončić 2, Vušković 1, Đurović 1, Perković, Popović, Cankar, Bjelobrković, Krivokapić, Šabanović, Milaš, Majdarević, Nedeljkov, Mičanović.

Primorac: U. Brguljan, Saveljić 4, Adžić 2, Bulatović 1, Kriještorac 1, Matković 1, Vukasović 1, Celatis, M. Brguljan, Perović, Radonjić, Krivokapić, Kosić, Andrović.